Using articles with nouns

İngilizce eğitimi alanında Türkiye’nin en zengin kaynağını sunan dersimizingilizce.com, İngilizce öğrenen ve öğreten binlerce kişiye hizmet sunuyor. Sitede Türkçe anlatımlı gramer konuları, her konudan sonra onlarca quiz ve sınav, her seviyeden aktiviteli okuma parçaları, dinleme aktiviteleri, yazma aktiviteleri, YDS, KPDS, LGS, TOEFL ve TOEIC gibi sınavlara hazırlık ve deneme sınavları, dünyanın en etkili kelime öğrenme sistemi olan wordpower ile her seviyeden kelime öğrenme programı, sınavlara hazırlananlar için sınav kelimeleri öğrenim programı, İngilizce kurslar, online eğitim ile ilgili makaleler, yurt dışı eğitim bilgileri sunuyor. Sitede ayrıca öğrenciler için İngilizce ödevler ve yardımcı kaynaklar var.
Using articles with nouns

Possessive Pronouns (my, his, her vs.) bahsettiğimiz herhangi bir şeyi veya kimseyi belirli hale getirir. Ama cümlede hem possessive pronoun hem de article "the" aynı anda kullanılamaz. 

Aşağıdaki örneklere bakınız;

- I can lend you my book. (True)
- I can lend you the my book. (False)

 

Bu örneklerde görüldüğü gibi the ve and aynı anda kullanılamaz çünkü ikisi de ismi niteler ve belirli bir hale getirir. Bu yüzden cümlede ya possessive pronoun ya da article "the" kulanılır. Hangisinin kullanılacağı duruma bağlı olarak değişir. 

- I can lend you my book. (Bu cümlede kitabın bana ait olduğu vurgulanmaktadır.)
- I can lend you the book. (Bu cümlede kitap bellidir ama kime ait olduğu bilinmiyor.)

- Have you seen my new car? (Yine bu cümlede arabanın bana ait olduğu vurgulanmaktadır.)
- Have you seen the new car? (Bu cümlede ise sadece yeni arabanın bilinen bir araba olduğu anlaşılır.)

We generally use possessive pronouns to make clear whether we’re talking about specific or nonspecific things. But if you use both a possessive pronoun and an article at the same time, it might be a bit confusing.

Possessive pronouns are words like his, my, our, its, her, and their. Articles should not be used with pronouns. Please look at the examples below;

- I can lend you my book. (True)
- I can lend you the my book. (False)

("The" and "my" can not be used together because they are both meant to modify the same noun. Instead, you should use one or the other, depending on the intended meaning:

- I can lend you my book. 
- I can lend you the book. 

Reklam