YDS Gramer Dersleri

YDS Gramer Dersleri
YDS Gramer Dersleri
YDS sınavında başarılı olmanın en önemli şartlarından bir tanesi İngilizce dilbilgisi kurallarına hakim olmaktır. 

Bu bölümde YDSde çıkmış gramer soruları (Gramer Sınav Bankası), gramer konularıyla ilgili bilgilerinizi pekiştirmek için hazırlanmış etkinlikler (Gramer Quiz Bankası) ve sınavda çıkan sorularla ilgili gramer konularının anl""atıldığı bölüm (Gramer Ders Anlatımları) bulunmaktadır.

Aşağıdaki açıklamaları okuduktan sonra sayfanın sağ tarafındaki ilgili linke tıklayarak  çalışmaya başlayabilirsiniz.

GRAMER SINAV BANKASI

Gramer sınav bankasında YDS, KPDS ve ÜDS sınavlarında sorulan 1200 tane soru bulunmaktadır. Bütün uzmanların ortak görüşü, sınavda başaralı olabilmek için kullanılabilecek için en iyi kaynak, daha önce çıkmış sorular üzerinden çalışmaktır. Sitemizde bu yüzden bütün çalışmalarımızı, daha önceden çıkmış gerçek sorular üzerinde temellendirdik. Bu bölümdeki soruların hepsini çözen ve başarılı olan bir kişi, YDS sınavında da gramer sorularını çözebilir demektir. 

GRAMER QUIZ BANKASI

YDS sınavları çoktan seçmeli test tekniğiyle hazırlanmaktadır ancak gramer konularına tam hakimiyet sağlanması için boşluk doldurma ve diğer sınav türleri üzerinden de çalışma yapmak kesin şarttır. Bu bölümde YDSde en sık sorulan gramer konularıyla ilgili ekibimiz tarafından hazırlanmış özgün alıştırmalar yer almaktadır. Gramer Sınav Bankasında düşük puan aldığınız konularda kendinizi geliştirebilmek için, bu konuyla ilgili farklı formatlarda hazırlanmış quizleri yapabilirsiniz.

GRAMER DERS ANLATIMLARI

Gramer Sınav Bankasında yer alan konuların gramer anlatımları bu bölümde sunulmaktadır. İsteyen kullanıcılarımız, öncelikle sınav bankasındaki soruları çözerek sadece zayıf olduğu konuları çalışabilir. İsteyen kullanıcılar da doğrudan bu bölümden başlayarak bütün konuları çalışabilir. Bu bölümde yer alan konu anlatımlarının hemen ardından, o konuyla ilgili daha önceki yıllardaki akademik sınavlarda çıkmış sorular verilmektedir. Konuları çalıştıktan sonra, kendinizi gerçek sınav sorularıyla denemeniz aslında sınava ne kadar hazır olduğunuzu net bir şekilde ortaya çıkaracaktır.

Eğer İngilizce gramer konusunda temel seviyede eksikleriniz varsa, Genel İngilizce linkindeki 100 tane gramer konusunu sırayla çalışabilirsiniz. Ancak temel düzeyde gramer bilginiz varsa ve sınav odaklı bir gramer çalışması yapmak istiyorsanız, sadece bu sayfadaki konulara çalışabilirsiniz.


1 - Gramer Sınav Bankası
3 - Gramer Ders Anlatımları

Reklam