Reading / Writing

Her seviyeye uygun aktiviteli okuma parçaları ve kısa hikayeler yazma aktiviteleri
Reading / Writing

Okuma Merkezine Hoşgeldiniz

Sayfamızda her seviyeye uygun okuma parçaları, İngilizce okuma yeteneğini geliştirmek için hazırlanmış alıştırmalar, aktiviteli hikayeleri bulabilirsiniz. Hem yeni başlayanlar için, hem de ileri düzeydeki kullanıcılar için hazırlanmış olan bu bölümde, ortalama 3000 okuma parçası bulunmaktadır.

Yeni başlayanlar için basitleştirilmiş hikayeler ve okuma parçaları, upper-intermediate ve advanced seviyesindeki ziyaretçilerimiz için klasik kısa hikayeler öğrenme sürecini zevkli bir hale getirerek, dildeki dört yetenekten biri olan okuma yeteneğinizi geliştirecektir. Türkçe çevirisiyle birlikte verilen okuma parçaları, kişinin kendi anlama yeteneğini ölçmesi açısından önemlidir.

Ayrıca KPDS, YDS ve ÜDS gibi sınavlara hazırlanan kullanıcılar için hazırlanmış olan linklerde, bu tür akademik sınavlarda en çok zorlanılan paragraf sorularının kolay çözülmesi için hazırlanmış bölümler bulunmaktadır.

Yazma bölümünde ise, özellikle iş dünyasında önem arzeden iş yazışmaları için birçok örnek bulunmaktadır. İş dünyasında ticari yazışmalar yapmak zorunda olan kişiler, ilgili mektupları inceleyerek gerekli revizyonları yaparak kullanabilirler.

ÇALIŞMA KILAVUZU

Kelime öğrenmek ve gramer yapılarını iyice özümsemek için mutlaka İngilizce materyallerin okunması gerekir. Okuma işleminin sıkıcı olmaması için ve maksimum düzeyde verim alabilmek için okunacak kitapların veya okuma parçalarının seviyesini ayarlamak çok önemlidir. Bir kitabı okurken her sayfada on kez sözlüğe bakmak bıktırıcı olabilir. Veya tüm kelimelerini bildiğiniz bir kitabı okumak, kitap okuma zevkinin ötesine geçmez.

Seviyeye uygun olan linklere tıklayarak her gün düzenli olarak okuma aktivitesi yapabilirsiniz. Ayrıca internet ortamının dışında da mutlaka elinize bir kitap alarak düzenli okuma yapmanız çok önemlidir.

1 - Beginner Reading
2 - Business Writing
3 - Elementary Reading
4 - Intermediate
5 - Advanced
  • Ders 5.1:
    Inspirational Stories (İlham Veren Öyküler)
    Görüntüle

Reklam