Future Perfect or Future Perfect Continuous Tense

İngilizce eğitimi alanında Türkiye’nin en zengin kaynağını sunan dersimizingilizce.com, İngilizce öğrenen ve öğreten binlerce kişiye hizmet sunuyor. Sitede Türkçe anlatımlı gramer konuları, her konudan sonra onlarca quiz ve sınav, her seviyeden aktiviteli okuma parçaları, dinleme aktiviteleri, yazma aktiviteleri, YDS, KPDS, LGS, TOEFL ve TOEIC gibi sınavlara hazırlık ve deneme sınavları, dünyanın en etkili kelime öğrenme sistemi olan wordpower ile her seviyeden kelime öğrenme programı, sınavlara hazırlananlar için sınav kelimeleri öğrenim programı, İngilizce kurslar, online eğitim ile ilgili makaleler, yurt dışı eğitim bilgileri sunuyor. Sitede ayrıca öğrenciler için İngilizce ödevler ve yardımcı kaynaklar var.
Future Perfect or Future Perfect Continuous Tense

► Future Perfect Tense

Future perfect tense gelecekte belirli bir zamanda tamamlanacak veya başarılaca herhangi bir eylemden bahsederken kullanılır. 

Examples;

We hope that the heavy rain will have finished before we arrive on the beach. (Biz sahile varmadan önce sağanak yağmurun dinmiş olacağını umuyoruz.)

By the time you get home I will have cooked the meal. (Siz eve geldiğinizde yemeği pişirmiş olacağım.) 


► Future Perfect Continuous Tense

We use the future perfect continuous to express how long something has been going on by a particular point in the future.

Examples;

Next month, we will have been living in this city for a year. (Gelecek ay bu şehirde bir yıldır yaşamakta olacağız.)

Next Saturday, I will have been married for 30 years. (Gelecek Cumartesi günü 30 yıldır evli olmuş olacağım.)


DİKKAT!

Future perfect continuous tense kullandığımızda genelde gelecekte belirli bir zaman ve bu zamana kadar geçen süreyi vurgularız. Ama future perfect tense, sadece bir şeyin gelecekte belirli bir zamanda biteceğini söylemek için kullanılır. , 

FUTURE PERFECT OR FUTURE PERFECT CONTINOUS TENSE

 

► Future Perfect Tense

We use the future perfect tense to talk about something that will be completed or achieved by a particular point in the future

We hope that the heavy rain will have finished before we arrive on the beach.

By the time you get home I will have cooked the meal. 

 

► Future Perfect Continuous Tense

We use the future perfect continuous to express how long something has been going on by a particular point in the future.

Next month, we will have been living in this city for a year.

Next Saturday, I will have been married for 30 years.

 

Remember!

In future perfect continuous tense, we often talk about both the specific time in the future and the period of time until this point. But in future perfect tense, we only talk about the time that something will be finished. 

Reklam